ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9671251
*
nr 967 1251
Spegel
höjd: 98 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 juni 2015
kl 18:15:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/6 21:11:03
1
100 kr
13/6 20:57:27
2
150 kr
14/6 16:27:56
1
200 kr
14/6 16:36:15
2
300 kr
14/6 17:21:59
1
300 kr
14/6 17:21:59
2
300 kr (Budbetjänt)
14/6 17:22:39
1
350 kr
14/6 17:59:27
2
400 kr
14/6 18:11:17
1
450 kr
14/6 18:12:57
1
Vinnande bud
14/6 19:09:44
2
500 kr
14/6 19:09:44
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
9279 Spegel
1950-tal, 90x45 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:07
-
1022 Spegel
Empire, delvis bemålat glas och intarsia, mahogny...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:23
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:03
-
9024 Spegel
krön med stiliserad dekor, tenn, Bredd: 27 cm. Höj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:44
-
9358 Spegel
med träram, nutida, 57x174 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:26
-
9186 Spegel
nutida, oval, 60x50 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:29
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 967 1251
Spegel
höjd: 98 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 juni 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/6 21:11:03 | 1 | 100 kr |
13/6 20:57:27 | 2 | 150 kr |
14/6 16:27:56 | 1 | 200 kr |
14/6 16:36:15 | 2 | 300 kr |
14/6 17:21:59 | 1 | 300 kr |
14/6 17:21:59 | 2 | 300 kr (Budbetjänt) |
14/6 17:22:39 | 1 | 350 kr |
14/6 17:59:27 | 2 | 400 kr |
14/6 18:11:17 | 1 | 450 kr |
14/6 18:12:57 | 1 | Vinnande bud |
14/6 19:09:44 | 2 | 500 kr |
14/6 19:09:44 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
9279 Spegel
1950-tal, 90x45 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:07 -
1022 Spegel
Empire, delvis bemålat glas och intarsia, mahogny...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:23 -
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:03
-
9024 Spegel
krön med stiliserad dekor, tenn, Bredd: 27 cm. Höj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:44 -
9358 Spegel
med träram, nutida, 57x174 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:26 -
9186 Spegel
nutida, oval, 60x50 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:29